Daudzevas saieta nams

„Pagastmāja”

Daudzeses pagasts

Daudzeva

Aizkraukles novads 

LV – 5111

 

Saieta nama vadītāja - Rudīte Nāzare

Tel. 26495467, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

No 1958. – 1999. gadam kultūras dzīvi Daudzeses pagastā vadīja daudzesiete Elmīra Matule. Viņa atceras, ka cilvēki bijuši ļoti aktīvi pašdarbnieki un ar lielāko prieku darbojušies kādā no kolektīviem, piemēram, dramatiskajā kolektīvā vai pieaugušo deju kolektīvā, jauktajā korī vai kādā no diviem ansambļiem (krievu un latviešu). Bijis arī pūtēju orķestris.

Kultūras dzīve bijusi tik aktīva, ka šķiet, cilvēki, lai būtu kopā un svinētu svētkus, izmantojuši jebkuru lielāku ciema telpu.

Piemēram, Jēkabpils MRS Daudzevas iecirkņa kultūras iestādē „Sarkanajā stūrītī” vienā lielā istabā atradās gan bibliotēka, gan deju zāle ar skatuvi. Diemžēl 20.gs 70.-to gadu beigās remonta laikā ēka nodega.

Pūtēju orķestris un dramatiskais kolektīvs esot darbojies dzelzceļa stacijas ēkā.  Arī šī vieta esot saukta par „Sarkano stūrīti” un arī tur esot bijusi neliela zāle ar skatuvi.

80.-tajos gados plaši pasākumi notika Daudzesē – Tautas namā, kurš vēlākajos gados tika pielāgots skolas bērnu sporta nodarbībām.

1987. gadā svinīgi tika atklāta Jēkabpils MRS jaunā kantora ēka, kurā bija arī ļoti liela, skaista un plaša sarīkojumu zāle ar parketa grīdu, skatuvi un lieliem logiem. Diemžēl vēlākajos gados ēka tiek nodota privatizācijai un kultūras pasākumi tur vairs netiek rīkoti.

Visa aktīvā kultūras dzīve Daudzevā turpmāk notiek „Pagastmājā”, kas 1987. gadā tiek nodota ekspluatācijā kā ciema padomes ēka. Šeit atrodas gan pagasta pārvalde un bibliotēka, gan ambulance un aptieka, kā arī neliela konferenču zāle bez skatuves, kurā iedzīvotāji tiekas tradicionālajos un Valsts svētkos, un kurai ir piešķirts „Daudzevas kluba” statuss.

2012. gadā uzsākta plaša zāles rekonstrukcija, kuras laikā telpa tiek paplašināta, izbūvējot skatuvi un jaunas telpas pasākumu kvalitatīvākai organizēšanai un norisei (aktieru istaba, kultūras darbinieka kabinets un noliktava krēsliem un galdiem)

2013. gada 18. augustā pēc vērienīgas rekonstrukcijas savas durvis uz jaunām, plašām telpām apmeklētājiem ver Daudzevas saieta nams. Šis svarīgais notikums tiek atzīmēts ar koncertu ”Sanāciet, mīļie ļaudis” 2013. gada 28. septembrī. Turpmāk šis datums tiek arī uzstatīts par Daudzevas saieta nama dzimšanas dienu pēc rekonstrukcijas.

Kultūras dzīvi Daudzeses pagastā kopš 1999. gada aprīļa vada daudzesiete Rudīte Nāzare.

 

Kontakti

Daudzeses pagasta pakalpojumu centrs, 
"Pagastmāja", Daudzeva, 
Aizkraukles novads, LV-5111.

Tālr. +371 65141173
Fakss +371 65141265

E-pasts: daudzese@aizkraukle.lv

Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.